5.4. Depo Siparişi Ekleme

Franchise bayisi olan Franchisee’ler; Franchisor’un deposundan ham madde siparişlerini verebilirler.

Bunun için menüdeki “Stoklar & Reçeteler” tuşu ile açılan sayfadan depo siparişlerine girilir.

Depo siparişleri tablosunun üstünde bulunan “+” tuşu ile sipariş formunun bulunduğu sayfa açılır.

Açılan sayfanın en üstünde sipariş sayısı, hangi bayinin sipariş verdiği, siparişi kimin ne zaman verdiği gibi bilgiler ile siparişin durumunu gösterilir.

Hemen altında ise “Siparişe ham madde ekle” formu yer alır.

Bu form içerisindeki “Talep edilen miktar” kolonu doldurularak ham madde istekleri sayfanın alt kısmında yer alan “Sipariş edilen ham maddeler” tablosuna işlenir.

Siparişi isteyen kullanıcı bu liste üzerinden talep edilen miktarı güncelleyebilir.

 Yetki durumuna göre ham maddelerin birim fiyatları ve siparişin toplam fiyatı gizlenebilmektedir.

Kontrolü tamamlanan sipariş “Talebi gönder” tuşu ile Franchisor’a gönderilir. Bu adımdan sonra franchisee sipariş üzerinde değişiklik yapamaz. Franchisor işlem yaptıkça sipariş bilgilerinde siparişin ne zaman hazırlanmaya başladığı, kargolanma tarihi, teslim tarihi gibi bilgiler gözlemlenebilir.

Franchisor’un verilen sipariş içerisinde miktar ve tutarda değişiklik yapması durumunda bayi tarafına bir bildirim gönderilir ve onaylaması istenir. Süreç tamamlandığında Franchisor siparişi kargolandı olarak işaretler ve sipariş sevk edilmiş olur.

Sipariş alındı kartı

Sipariş planlandığı gibi işletme tarafından alındığında franchisee yetkilisi alındı kartını “Evet” olarak işaretler. Sipariş alan kişi ve aldığı tarih siparişe eklendiği için alan kişinin kendi hesabıyla “Evet” tuşuna basması önem arz etmektedir.

Alındı olarak işaretlenen siparişlerin franchisor tarafından kapatılmasıyla depo stoğundan düşen ham maddeler işletmenin stoğuna otomatik olarak aktarılmaktadır.

Scroll to Top