16.5. Ham Madde Talebi Ekleme (Depo Siparişi Ekleme)

Üye iş yerleri genel merkezi tarafından yönetilen hammaddeleri ve bu hammaddeler ile ilgili taleplerini sistem üzerinden genel merkeze iletebilmektedir.

Genel merkez tarafından ham maddeler işletmenize tanıtıldığında menüdeki stoklar altında “Ham Madde Talep Listesi” tuşunu göreceksiniz. Bu tuş ile açılan sayfadaki “+” tuşu ile yeni ham madde talebini sisteme eklemek için gerekli sayfaya erişilmektedir.

Açılan sayfada siparişle ilgili kısa bir not yazıp “Kaydet & Ham Madde Talebi Ekle” ile süreci başlatabilirsiniz.

Ham madde talebi ekleme

Ham madde talep sayfasının üst kısmında; ham madde talebi ile ilgili temel bilgileri ve ham madde talebinin durumunu görebilirsiniz.

Temel bilgilerin altında ham madde ekleme formu ve onunda altında talep edilen ham maddeler listelenmektedir.

Ham madde ekleme formundan kategori seçildiğinde, ham madde alanında o kategorideki ürünler listelenmektedir.

Sipariş edilmek istenen ham maddenin miktarı ilgili satıra girildiğinde sipariş edilen ham maddeler listesi dolmaktadır.

Örneğin “Kostarika 500GR” ürününün paketinin 500 gramlık 1 adet olduğu görülmektedir. 3 kilogram talep edilmesi için talep edilen miktara 6 yazılmalıdır.

Örnekteki şekilde talep edilen ham madde “Ham Maddeler” kısmındaki tabloda listelenmektedir. Talep edilen miktarı değiştirmek ya da silmek istediğinizde tablo içerisinde değişiklik yapabilirsiniz. Tüm listeyi temizlemek isterseniz “Tümünü Sil” tuşuna basabilirsiniz.

Talep ettiğiniz tüm ham maddelerin ilgili satırında tahmini fiyatları;

Toplam fiyat

Temel bilgilerin bulunduğu kutuda ise toplam tutarı görebilirsiniz. Tutarın kırmızı olması ödemenin yapılmadığı anlamına gelmektedir.

Talebin gönderilmesi

Ham maddelerinizi talebe ekledikten sonra son olarak notunuzu düzenleyerek “Kaydet” tuşuna basabilir ve “Talebi gönder” tuşu ile talebinizi iletebilirsiniz.

Talep edildikten sonra talebin durumu

Ödeme yapılıp sisteme tanımlanana kadar, başlık kısmındaki talep tutarı kırmızı ödeme yapıldıktan sonra ise görseldeki gibi yeşil gösterilmektedir.

Talep süreci; planlama safhası ile başlamaktadır. Planlanıp merkeze gönderilen talepler, değerlendirilmekte, daha sonra ödeme alınmaktadır. Ödemenin alınmasına müteakip talep içerisindeki ham maddeler paketlenmekte ve ardından kargolanmaktadır. Kargolanan ham maddeler ilgili işletmeye ulaştığında talep tamamlanan olarak işaretlenmekte ve arşivlenmektedir.

Scroll to Top