Ücretsiz QR Menü

QR Menü, misafirleriniz için temassız sipariş çözümü sunar. Böylece yüksek temaslı yüzeylere karşı temkinli olan müşterilerinizin rahatı daha ön planda olur. Oteller ve restoranlarda dijital menüler, sipariş deneyimini en üst düzeye çıkaran QR menü ile sağlanmaktadır. Müşterileriniz sipariş vermek için restoranın uygulamasını indirmek istemeyebilir ama karekod okutmak çok kolaydır. Otel misafirleri için de aynı şey geçerlidir. Müşterileriniz karınları acıkmış bir şekilde işletmenize geldiğinde tek isteyecekleri menüye hızlı erişim ve kolay sipariştir. QR menü tüm bu olanakları müşterilerinize sağlar.

QR ne demek?

İngilizcede “Quick Response” anlamına gelen kelimelerin baş harfleridir. Müşterilerin bir restoran ortamında tam olarak istediği “Hızlı Yanıt” anlamına gelen QR çok önemlidir.

Üye iş yerlerinin tamamı ücretsiz şekilde QR Menü sahibi olmaktadır.

QR menü, müşterilerin akıllı telefonlarından masada bulunan karekodu okutarak görüntüleyebilecekleri dijital menüdür. Masalarda fiziksel menü ihtiyacını ortadan kaldırarak daha hijyenik bir müşteri deneyimi yaratır. Kare kod ise tıpkı marketlerde gördüğünüz barkodlar gibi bir görseldir. Bir müşteri bunu akıllı telefonunun kamerası ile okuttuğunda, otomatik olarak işletmenize özgü oluşturulmuş sayfaya yönlendirilir. Tamamen temassız bir sipariş deneyimi olan bu sayfa sayesinde müşterileriniz dijital menüye hızlıca erişir.

Neden QR menü kullanmalısınız?

QR Menü kullanmak için sosyal mesafeden başka nedenlerde var. Bunlar;

Baskıdan Tasarruf Edilir

Birçok restoranda menü düzenli olarak değişir. Şef yeni bir ürün tanıttığında veya bir ürün menüden kaldırıldığında, basılı menüyü güncellemek her seferinde paraya mal olur. Ayrıca gereksiz şekilde kağıt vb. sarf malzemeleri kullanılarak doğaya zarar verilir. Bunun yerine, QR menü ile herhangi bir ek masraf olmadan, bu işlem dijital olarak yapılabilir. POS sisteminize entegre çalışan QR Menu sayesinde menüde yaptığınız değişiklikler QR menüde de otomatik olarak güncellenir.

Tüm Müşteriler Menü’ye Anında Ulaşır

Bir grup şeklinde restoranınızı ziyarete gelen müşteriler; ne yiyeceklerine karar verirken menüyü masada dolaştırır. Siparişini düşünen bir müşteri başka bir müşteriyi bekletir. Hatta menüyü bir başka müşteriye verdikten sonra kendi siparişini bile unutabilir. Bu yüzden karekodu masalarda kolaylıkla görünebilecek yerlere koyarak tüm müşterilerin zahmetsiz bir şekilde QR kod ile menüye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Temas Azaltılır

Müşteriler pandemi döneminde başkalarıyla fiziksel temaslarını en aza indirmeye özen gösterir. QR menü ile personeliniz ve müşterileriniz arasındaki temasın azalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede personeliniz ve müşterileriniz arasındaki tek temas yemekler masaya servis edilirken gerçekleşir. Ayrıca müşterileriniz işletmenizi terk ettiğinde kendilerini huzursuz hissetmezler. Bu sayede temas ile oluşan bulaşlardan hem müşterilerinizi hem kendinizi korumuş olursunuz.

Operasyon Hızlanır

Restoranların en çok isteyeceği şeylerden biri de olabildiğince çok müşteriye hizmet vermektir. QR menü sayesinde müşterileriniz sipariş vermek için garsonun dikkatini çekmeye çalışmak yerine, oturdukları anda QR kod ile menüye erişebilirler. Hatta oturmadan önce bile menüye erişip incelemeye başlayabilirler. Bu sayede operasyonunuz büyük ölçüde hızlanır.

Prestijiniz Artar

Çağımız teknoloji çağıdır. Müşteriler güncel teknolojiyi hayatlarında benimsedikleri için işletmenize geldiklerinde de bu tarz teknolojileri kullanmak isterler. QR Menü aracılığıyla işletmenizde güncel teknoloji ve trendleri kullandığınızı, doğayı korumak için çaba gösterdiğinizi onlara göstermiş olursunuz.

Son olarak…

QR menü, sipariş vermenin hızlı ve kolay yoludur. Buda servis personelinizin idari görevlerden daha çok “misafirperverlik” kısmına odaklanmasını sağlar. Pandemi sırasında müşteriler temassız siparişi benimsedi. Kullanıcı alışkanlıklarıyla birlikte müşterilerin artık çoğu pandemi sonrasında bile bu uygulamaya devam etmek istemektedir. POS sisteminize entegre çalışan QR Menu ile temas az, siparişler hızlı ve hatasız gerçekleşecektir.