Dersler

16. Franchise İşlemleri

Birden çok işletme sahibi olan zincir şirketler tek bir noktadan işletmeleri yönetebilir, ürünlerini düzenleyebilir, rapor alabilir ve işletmelerin ham madde sipariş süreçlerini yönetebilmektedir.

15. Ekran Kilidi

Ritapos’un ekranını yetkisiz kişilere kapatmak için ekran kilidini kullanabilirsiniz. Bu kilidi açmak için işletme ayarlarında belirttiğiniz şifreyi kullanabilir yada kullanıcınızı seçerek kendi şifrenizi girebilirsiniz. Kilit Ekranı Eğer işletme şifresi belirtmediyseniz sağ üst köşede yer alan “x” ile ekran kilidini açabilirsiniz.

14. İşlem Kayıtları

Kullanıcıların yaptıkları tüm işlemler, çeşitli seviyelerde kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtları topluca görmek için menüdeki bulunan ilgili tuşları ya da sipariş detaylarındaki işlemler menüsünden sadece seçili siparişin işlem kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

17. Duyurular ve Versiyon Takibi

Her güncelleme sırasında, yapılan güncellemeler ile ilgili olan gerekli duyurular sağ menüden ulaşabileceğiniz “Duyururlar” sayfasında listelenmektedir. Önemli duyurular ise buraya ek olarak sağ üstte yer alan “Bildirimler” bölümünde de sunulmaktadır. Ritapos’un günce versiyon numarasını her sayfanın sağ alt köşesinde ya da “Duyururlar” sayfasında görebilirsiniz. Versiyon numarası “2.1.18” gibi 3 parça olarak belirlenmekte olup ilk parça …

17. Duyurular ve Versiyon Takibi Devamı »

12. İşletme Giderleri

Sadece satışlarınız değil giderlerinizde Ritapos ile kayıt altında! Kira, fatura, ne olursa! Ritapos’a girin gün sonunda size kasanızın gerçek durumunu gösterelim!

9. Müşteri Yönetimi

Ritapos ile ister arayan numaralar, isterse yakın çevrenizdeki müşterilerinizi kolayca tanıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilk iletişim sırasında müşteri bilgilerini sisteme eklemek! Sonrasındaki tüm etkileşimde müşteri bilgileriniz saniyeler içerisinde karşınızda olacak. Bu eğitimde müşterilerinizi Ritapos’a nasıl ekleyeceğinizi ve müşteri ile ilişkili diğer işlemleri anlatacağız.

10. Arayan Numaralar ve Müşteri Kaydı

Ritapos’a entegre olacak CID caller id, G caller id gibi arama geldiğinde web sitesi açabilecek herhangi bir caller id cihazını kullanarak arayan numaranın kime ait olduğunu hızlıca bulabilir ve müşteri tanımlı siparişleri kolayca alabilirsiniz.

6. Sipariş Alma ve Sipariş Yönetimi

Ritapos sayesinde bir kaç tıklama ile saniyeler içinde sipariş alabilirsiniz. Bundan dolayı Ritapos; hızlı sipariş alması gereken kurumsal firmaların birinci tercihi olmuştur.

13. Raporlar

Ritapos son üç yıla ait tüm verileri size anlık olarak raporlamaktadır. Bu veriler sadece siparişleriniz değil mutfağınızdan çıkan tüm ürünleri ve yaptığınız tüm harcamaları da içermektedir. Buna ek olarak Ritapos yapılan tüm işlemleri kayıt altına almaktadır. Siparişe ürün mü eklendi? Kayıt altında! İndirim mi tanımlandı? Kayıt altında! Ürün mü silindi? Kayıt altında! Sipariş kapatıldı mı? …

13. Raporlar Devamı »

8. Kullanıcı Yönetimi

Ritapos’u farklı yetki seviyelerinde istediğiniz kadar kullanıcı ile kullanabilirsiniz. Her kullanıcının kendi hesabıyla sisteme girmesi hesap verilebilirlik açısından önem arz etmekte olup bunun detaylı takibini nasıl yapacağınızı işlem kayıtları eğitiminde anlatacağız.

7. Ayarlar

Ritapos yüzlerce işletmenin ihtiyacına uygun olarak tasarlanmıştır. Sizde Ritapos’u işletmenize uygun hale getirmek için şimdi anlatacağımız ince ayarları yapabilirsiniz. Bu eğitimde kullanıcı ayarları başta olmak üzere pek çok farklı ayarı işletmeniz için nasıl uygulayacağınızı göstereceğiz.

5. Stok, Reçete ve Maliyet Yönetimi

Hammadde ile stok yönetimi ve Reçete ile maliyet yönetiminizi Ritapos sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Farklı işletmelerin ham madde stoklarını yönetmek mi istiyorsunuz? Franchise lisansı alarak genel merkezinize bağladığınız işletmelerin stoklarını Ritapos ile takip edebilir. İşletmelerin depo siparişlerini kolayca yönetebilirsiniz.

4. Ürün Grupları, Ürünler ve Varyanslar

Sınırsız sayıda ürünü Ritapos’a ekleyebilirsiniz. Bunun için öncelikleri Ara Sıcaklar, Soğuklar, İçecekler gibi ürünlerinizi gruplayabileceğiniz ürün gruplarını sisteme eklemeniz ardından da Mercimek Çorbası, Ezogelin Çorbası gibi satış yaptığınız ürünleri sisteme eklemeniz gerekmektedir. Müşterilerinize Americano, Buzlu Americano; Küçük, Orta, Büyük Seçim gibi varyasnlar mı sunuyorsunuz? Bu eğitimimizde ürün grupları yanında satış yapacağınız bu tip varyanslı ürünleri …

4. Ürün Grupları, Ürünler ve Varyanslar Devamı »

3. Temel Bilgiler ve Kullanıcı Arayüzü

Ritapos, internete bağlanabildiğiniz her cihazda ve her yerde yanınızda! Bu eğitimimizde Ritapos’u kullanmanız için bilmeniz gereken temel bilgileri ve kullanıcı arayüzünü sizlere tanıtacağız.

1. Ritapos’a Genel Bakış

Ritapos başta kafe, bar ve restoranlar olmak üzere her ölçekteki işletmenin otomasyon ihtiyacını bulut tabanlı şekilde karşılayan bir yazılım ürünüdür. 2016 yılından beri hizmet veren Ritapos ile tüm ihtiyaçlarınızı ekonomik ve hızlı şekilde çözebilirsiniz. Ritapos uygulamasına internete bağlanan cihazınızda bulunan güncel Google Chrome tarayıcısını kullanarak https://app.ritapos.com adresinden erişebilirsiniz. Bu eğitimimizde Ritapos hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak …

1. Ritapos’a Genel Bakış Devamı »