Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, https://ritapos.com adresinde yer alan siteye (“Site”) üye olarak kaydolan kişiler (“Kullanıcı(lar)”) tarafından Site’de yer alan Platform’dan faydalanılması aşamasında Ritapos (“Ritapos”) ile paylaşılan bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. Gizlilik Politikası, Kullanıcı ile akdedilen Kullanıcı Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.

Kullanıcı tarafından Site’ye yüklenen İçerik Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Ritapos, bu İçerik’i anonimleştirerek önceden onay almaksızın istediği amaçla kullanabilir.

Ritapos, Site üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen İçerikleri’i Kullanıcılar ile yaptığı Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Bu kapsamda Ritapos, İçerikler’i kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Kullanıcı’nın Ritapos’a onay vermesi halinde ödeme işlemleri, fatura kesimi ve işlenmesi, banka entegrasyonu, Kullanıcı’nın erişimine izin verdiği üçüncü kişi uygulamaları ve doğrudan pazarlama gibi amaçlarla Kulllanıcı’nın verdiği onay çerçevesinde İçerikler işlenebilir, saklanabilir ve Ritapos ile ortakları tarafından Kullanıcı’nın talep ettiği hizmetleri sağlamak üzere üçüncü kişilere devredilebilir.

Ritapos, İçerikler’i fatura gönderilmesi, ödeme bilgilerinin paylaşılması gibi talep edilen hizmetlerin sağlanması amacıyla diğer kullanıcılara açıklayabilecektir. Kullanıcı’nın diğer kullanıcıya ait İçerikler’i kullanmak istemesi halinde ilgili kullanıcıdan onay alacak ve İçerikler’i alınan bu onay kapsamında kullanacaktır.

Kişisel bilgiler Kullanıcı ile temas kurmak veya Kullanıcı’nın Site’deki tecrübesini iyileştirmek (hizmetlere ilişkin bakım ve destek, mevcut hizmetlerin geliştirilmesi, yeni hizmetler oluşturulması ve kişiye özel hizmetler sunulması gibi) amacıyla kullanılabileceği gibi veri tabanı oluşturma, üyeliklerin sürdürülmesi ve Ritapos’un hizmetlerinin Kullanıcı’ya sağlanması için gerekli olan diğer faaliyetleri gerçekleştirme amacıyla da işleyebilecek, saklayabilecek ve üçüncü kişilere aktarabilecektir.

Ritapos, Kullanıcı’nın Site üzerinde gerçekleştirdiği kullanım ve işlem bilgilerini anonim hale getirerek; istatistiki değerlendirmelerde, performans değerlendirmelerinde, Ritapos ve iş ortaklarının pazarlama kampanyalarında ve bağış kampanyalarında, yıllık rapor ve benzeri raporlarda kullanmak üzere bu amaçların gerçekleştirilmesi için gereken sürede saklayabilir, işleyebilir ve iş ortaklarına iletebilir.

Site üzerinden düzenlenebilecek olan periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren ve kişisel bilgilerinin işlenmesi konusunda rıza gösteren Kullanıcılar’dan talep edilen bilgiler, Ritapos tarafından bu kişilere doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analiz yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılabilecektir.

Ritapos ayrıca, aşağıdaki koşulların varlığı halinde Kullanıcı’ya ait bilgileri üçüncü kişilerle paylaşabilecektir;

Sistemle ilgili teknik sorunların tanımlanması ve çözülmesi için, Ritapos gereken hallerde kullanıcıların IP adresini tespit etmek ve kullanmak durumunda kalabilir. IP adresleri, ayrıca kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Ritapos, yukarıda anılan amaçlarla ilgili verileri Kullanıcı’nın ikamet ettiği ülke dışında dünyanın herhangi bir yerinde bulunan sunucularına (sunucular kendisine, bağlı şirketlerine veya alt yüklenicilerine ait olabilir) aktarma hakkına sahiptir.

Site üzerinden başka site ve uygulamalara link verilmesi mümkün olup, Ritapos bu site ve uygulamaların gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Ritapos, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman Site’de yayımlamak suretiyle değiştirebilir. Ritapos’un değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri Site’de yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Verilerinizi Silin

Mağaza ayarlarına giderek verilerinizi Ritapos’tan kolayca silebilirsiniz.

Bunun için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Bilgilerinizi kullanarak Ritapos’ta oturum açın.
  2. Uygulamanın sağ üst köşesinden “Mağaza Ayarları” sayfasına gidin.
  3. Verileri silmeyle ilgili düğmeye basın. Düğme sayfanın sağ tarafındadır. Bir mobil cihaz kullanıyorsanız sayfanın altında olabilir. Bu butona tıklayın.
  4. Bir iletişim kutusu açılacaktır. Mevcut seçenekleri inceleyin ve veri silme ile ilgili tuşu bulun.
  5. Hesabınızla ilişkili tüm ilgili verilerin silinmek üzere seçildiğinden emin olun. Bu, kişisel bilgileri, sipariş geçmişini, tercihleri ve kaldırmak istediğiniz diğer verileri içerebilir.
  6. İstendiğinde ilişkili verileri silme kararınızı onaylayın. Bu işlemin geri alınamaz olduğunu ve silindikten sonra verilerin kurtarılamayacağını unutmayın.
  7. ritapos.com’da veri silme işlemini tamamladıktan sonra tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemeniz önerilir. Bu adım, hesabınızla ilgili saklanan tüm bilgilerin yerel cihazınızdan kaldırılmasını sağlamaya yardımcı olur.
  8. Bu adımlar ana hesabınızı silmez. Silmek için lütfen [email protected] adresine bir e-posta gönderin.
  9.  

Bu adımları izleyerek, ritapos.com’daki ilişkili verilerinizi silebilirsiniz.
Yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Scroll to Top