6.7. Siparişi Yazdırmak

Siparişinize ait adisyon ya da sipariş içerisinde üretim tesislerinin beklediği ürünleri istediğiniz yazıdan çıkartabilirsiniz.

Adisyon Yazdırmak

Siparişi yazdırmak için sipariş alma ekranından ya da sipariş detayları sayfasından “Yazdır” tuşuna basmanız yeterlidir.

Sipariş alma ekranında bulunan yazdırma tuşları

Dilerseniz sipariş her kapandığında adisyonu ilgili yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Bunun için kullanıcı ayarlarında bulunan yazıcı tercihlerinizi uygun şekilde düzenlemeniz gerekmektedir.

Bunu yapmak için; sağ üstte bulunan tuş ile kişisel ayarlar sayfası açılarak “Yazıcı Kullanımı” penceresinde bulunan tercihler ayarlanmalıdır.

Yazıcı Kullanımı Penceresi

Bekleyen Ürünleri Yazdırmak

Bir sipariş içinde bulunan ürünün farklı durumlarda bulunmaktadır.

Sipariş alındığında ürün üretim birimlerine iletilir. Bu durumda müşteri ürünü beklemeye başlar. Bu durumdaki ürünlere bekleyen ürünler denir. Bu ürünler üretilip müşteriye iletildiğinde ise işlenen ürün durumuna geçmiş olur. Son aşamada ise sipariş içerisinde bulunsa bile ödemesi alınarak süreçten çıkabilir. Bu duruma ise tamamlanan ürün adı verilir. Burada şüphesiz en önemli olan bekleyen ürün ile işlenen ürün arasındaki farkı anlamaktır.

Örnek vermek gerekirse; bir müşteri bir adet tost söyledi. Bunu mutfakta bulunan yazıcıdan çıkartmak için “Bekleyen Ürünleri Yazdır” tuşuna basılmalıdır.

İlk tost müşteriye verildi ve beş dakika sonra bir tost daha söyledi. Bu durumda sipariş içerisinde iki adet tost bulunmaktadır. Biri daha önce verildiği için işlenen diğeri ise yeni siparişe girdiği için bekleyen durumuna getirilmelidir. Eğer getirilmeden “Bekleyen Ürünleri Yazdır” tuşuna basılır ve bu fiş mutfağa verilirse mutfak iki adet tost üreteceğini düşünebilir. Bunun önüne geçmek için ilk tost müşteriye verildiğinde ürünün durumu işlenen olarak belirtilmelidir. Bunun için bekleyen ürünler müşteriye verilir verilmez, masaların sol alt köşesinde bulunan zil tuşuna basılmalıdır.

Masa

Bu işlem yapıldıktan sonra “Bekleyen Ürünleri Yazdır” tuşuna basılırsa yazıcıdan sadece bir adet tost çıkacaktır.

Scroll to Top