6.6. Parçalı Ödeme Almak

En çok kullanılan sipariş işlemlerinden birisi olan parçalı ödeme alma; sipariş detayları sayfasındaki “İşlemler” tuşu ile ya da ödeme yöntemlerinden biri olan “Parçalı Ödeme” seçeneğine basılması ile açılan pencere yardımıyla yapılmaktadır.

Parçalı ödeme penceresi

Pencere içerisinde her ne kadar ürünler listelenmekte olsa da ürünlerden bağımsız şekilde farklı ödeme yöntemleri ile parçalı ödeme alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ödeme yöntemini seçilmesi ardından ödeme alınan miktarın ekrandaki alana girilmesi ve “Ödemeyi Ekle” tuşuna basılması gerekmektedir. Miktarın hesaplanmasını kolaylaştırmak için ürün listesinde bulunan yukarı ok tuşlarına basabilirsiniz.

Parçalı ödeme alınırken bir kısmının nakit, bir kısmınınsa kredi kartı vb. ile ödendiği durumlar oldukça sık gözükmektedir. Örneğin; 47 liralık bir siparişin 20 lirası nakit olarak parçalı ödeme sistemine eklendiyse “Kalan” tuşuna basıldığında ödemeyi ekleme formuna otomatik olarak 27 rakamı yazılacaktır. Seçtiğiniz ödeme tipine dikkat ederek ödemeyi ekle tuşuna bastığınızda kalan değer 0 olacaktır.

Parçalı ödeme ile kalan değer 0 olmadan siparişi kapatırsanız kalan değer ödeme yok olarak işaretlenecektir.

Scroll to Top