6.2. Anasayfa ve Bekleyen Siparişler Ekranı

Ritapos’a giriş yaptıktan sonra sol tarafta menüyü, ortada açık durumda olan bekleyen siparişleri sağ tarafta ise üstten aşağıya doğru “Lisans Durumu”, “Kasada Bulunan Nakit Para”, “İşletme Giderleri Ekleme”, “Arayan Numara Ekleme” gibi günlük işlemlerde kullanabileceğiniz kartlar gösterilmektedir.

Ana ekran

Bekleyen Siparişler kısmını incelemek gerekirse; en üstte ekranda kaç tane sipariş gösterileceğinin belirtildiği 10,25,50,100 şeklinde gösterim seçeneği ve yanında “Hepsi”, “Masa”, “Müşteri”, “Diğerleri” şeklinde filtreleme tuşları bulunmaktadır. Bu filtreleme tuşları siparişteki tanımlara göre masa tanımlı, müşteri tanımlı ve bunların tanımlı olmadığı diğer siparişleri görebilmenizi sağlar.

Sipariş kartlarında ise siparişle ilgili temel bilgiler ve siparişi açmadan yapabileceğiz bazı işlemleri barındırmaktadır. Sipariş kartının üzerine tıklayarak detaylar sayfasına gidebilir, “+ Ekle” tuşuyla siparişe yeni ürünler ekleyebilirsiniz. “Masa”, “Müşteri”, “Kişi” ve “Not” tuşları ile siparişe ilgili tanımlamaları yapabilirsiniz. “Yazdır” tuşu ile siparişi yazdırabilirsiniz. “Sil” tuşu siparişi silinen siparişlerin arasına taşır. “Kapat” tuşu ise seçili ödeme tipine göre siparişi kapatarak tamamlanan siparişlerin arasına taşır.

Scroll to Top