6.4. Sipariş Detayları Sayfası

Siparişle ilgili ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz sipariş detayları sayfasında siparişle ilgili yapabileceğiniz tüm işlemler yer almaktadır.

Üstte bekleyen siparişler ekranına benzer şekilde sipariş bilgileri altta ise sipariş içerisinde bulunan ürünler listelenmektedir. Sağ tarafta ise ödeme yöntemleri ve siparişi kapatma tuşu bulunmaktadır.

Sipariş bilgilerinin sağ tarafında ise siparişe yapılabilecek tüm işlemlerin gösterildiği pencereyi açacak “İşlemler” butonu yer almaktadır.

Sipariş İçeriği

Ürünler tablosunda her satırda bir ürün kalemi gösterilirken ürün adının yanındaki sütunda bulunan tuşlarda sırasıyla; ürüne not ekleme penceresi, ürün grubu penceresi ve ürün durumlarının düzenlenme penceresini açan tuşlar bulunmaktadır. Bir sonraki sütunda ise sipariş içerisindeki miktar ve birim fiyatı yer almaktadır. İşletme yöneticiler sipariş içerisindeki ürünlerin birim fiyatlarını o siparişe özgü olarak değiştirebilmektedir.

Siparişle ilgili sayısal değerler

Ürünler tablosunun altında ise sipariş üzerinde yapılan işlemlere göre toplamın yanında bahşiş, indirim, hizmet bedeli gibi farklı tanımlamalarda gösterilmektedir.

Scroll to Top