7.2. İşletme Ayarları

Ritapos’u işletmenize göre özelleştirmeniz için menüdeki işletme ayarları kısmını kullanabilirsiniz.

İşletme ayarları menüsü

İşletme Bilgileri

İşletmenin ismi, logosu gibi temel bilgilerin girildiği sayfadır. İşletme ismi ve logonuz adisyon ve qr menü içerisinde kullanılmaktadır.

İşletme bilgileri sayfası

Bu sayfada dikkat etmeniz gereken en önemli alanlardan birisi de “İşletmenin kısa adı” alanıdır. İşletme sahiplerinin kullanıcıları e-mail adresleri ile oluşturulurken çalışan kullanıcılar için işletme kısa adının sonuna eklendiği kullanıcı isimleri oluşturulmaktadır. Yani çalışanlarınızın kullanıcı isminin sonuna @isletmekisaadi şeklinde burada belirlediğiniz alan eklenecektir.

İrem ismindeki çalışanınız için açacağını kullanıcının giriş bilgilerinde kullanıcı adı "[email protected]" şeklinde olacaktır.

Tercihler

İşletmeniz içerisindeki hizmet bedeli, indirim limiti, çalışan yetkilendirme gibi tanımlamaları yapabileceğiniz sayfadır.

Ürün Listeleri

İşletmenizin farklı dönemler için farklı ürün listeleri olabilir. Bunları tanımlamak için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Hangisi ürün listesinin işletme içerisinde kullanılacağını ise yine tercihler sayfasından yapabilirsiniz.

Yazıcı Ayarları ve Yazdırma Tercihleri

Yazıcı ayarlarınızı ve yazdırılan fişlerdeki işletmenize yönelik tercihleri bu sayfalardan tanımlayabilirsiniz.

Yazdırma tercihleri

Zaman ve Konum Ayarları

İşletmenizin bulunduğu saat dilimi, adres vb. ayarları bu sayfadan yapabilirsiniz.

Ritapos gün sonu alma işlemini burada belirtilen “gün sonu” ve “zaman dilimi” tanımlarına göre otomatik olarak yapmaktadır.

Ödeme Yöntemleri

Varsayılan ödeme yöntemi ve ödeme kartı gibi farklı ödeme kanallarını Ritapos’a bu sayfadan tanımlayabilirsiniz.

Güvenlik

Kilit sayfasının şifresi gibi güvenlik tedbirlerini buradan tanımlayabilirsiniz. İşletmenin ip adresini girerek kullanıcıların işletme dışından Ritapos’a erişmesini engelleyebilirsiniz. İşletme ortağı ve üstü yetkiye sahip kullanıcılar ip sınırlamasına takılmadan sistemi kullanmaya devam edebilirler.

IP adresleri dinamik olduğu için, doğru şekilde sınırlama yapabilmek için internet sağlayıcınızdan statik ip adresi satın almanız gerekmektedir. 

Kurulum Sihirbazı

Kayıt sonrasında açılan ve işletmenizin kurulumunda size yardımcı olan kurulum sihirbazını istediğiniz zaman buradan açabilirsiniz.

Verileri Sil

İşletmenizde kullandığınız ve ihtiyaç duymadığınız verileri bu sayfa üzerinden kolayca silebilirsiniz.

İşletme verilerini silme ekranı

QR Menü

Ritapos ile ücretsiz olarak QR Menü sahibi olabilirsiniz. Ekranın solundaki kart ile çeşitli stil ve boyut seçimleri yapabilirsiniz.

QR menü ayarları sayfası

Sağda bulunan kart ise masalara koyabileceğiniz QR kodları göstermektedir. Kartın sol altındaki “Göster” tuşu ile QR Menüyü görebilir, sağ altındaki “Yazdır” tuşu ile masa sayınız kadar QR kod yazdırabilirsiniz.

Ürün ismi, fiyatı vb. bilgileri değiştirdiğiniz anda QR menü içeriğiniz güncellenecektir.