2.4. Kullanıcı Listesi ve Yeni Kullanıcı Ekleme

Ritapos ile mutfak, kurye, garson gibi çalışanlarınıza farklı yetki seviyelerinde kullanıcılar oluşturabilirsiniz. “Kullanıcı Yönetimi” eğitiminde detaylı inceleyeceğimiz bu konuya; işletme sahibi ile çalışan hesaplarının farklı yetki seviyelerine sahip olacağını fark etmeniz için burada kısaca değiniyoruz.

Kullanıcı listesi ve yeni kullanıcı ekleme penceresine menüde bulunan kullanıcılar tuşu ile ulaşılabilir.

Kullanıcı listesi

Bu kullanıcı listesinde dikkatinizi yetki seviyesi, işlemler ve sil tuşu çekebilir. Bu tuşlar yardımıyla istediğimiz bazı işlemleri yapabileceğiz ancak bu sonraki eğitimin konusu olduğu için şimdilik burayı geçiyoruz.

Yeni kullanıcı eklemek için başlıkta bulunan “+” tuşuna basarak ilgili formu açabiliriz.

Yeni kullanıcı ekleme formunda çalışanınızın sisteme giriş yapması için gerekli temel bilgiler istenmektedir ve form aşağıda gösterildiği gibidir.

Yeni kullanıcı formu

Bu formdaki 2 alana dikkat etmek gerekmektedir.

1. Çalışan hesapları sisteme e-mail adresiyle giriş yapmaz!

Dikkat etmeniz gereken ilk alan çalışanların kullanıcı adıdır. İşletme sahibi [email protected] gibi bir e-mail adresi ile sisteme giriş yaparken, çalışanlar calisan_adi@isletmenin_kisa_adi şeklinde kurgulanmış bir kullanıcı adı ile sisteme giriş yapmaktadır.

2. Farklı yetki seviyeleri

Yeni bir kullanıcı açarken kullanıcının yetkilerini; “işletme sahibi, ortağı, müdürü, çalışanı, kuryesi vb.” doğru şekilde belirlemelisiniz.

Yapılan her işlem kayıt altına alındığından hangi işlemin hangi kullanıcı tarafından yapıldığını anlayabilmek için her çalışan için uygun yetki seviyesinde bir kullanıcı tanımlamanızı öneriyoruz. 
Scroll to Top