Yazıcı Uygulamasında Güncelleme

Ritapos ile sessiz yazdırma özelliğini kullanıyorsanız 30 Mayıs 2023 tarihine kadar bu işlemleri yapmanız önerilmektedir. 30 Mayıs’a kadar “QZ tray” kullanılmaya devam edecek, 30 Mayıs sabahı “Ritapos Printer” uygulaması kullanılacaktır.

Sessiz yazdırma özelliğini kullanıyorsanız, bilgisayarınızda yeşil termal yazıcı ikonu ile gözüken “QZ Tray” isimli uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamanın 30 Mayıs 2023 tarihine kadar güncellenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda;

1. Kurulum Dosyasını İndirin

30 Mayıs tarihine kadar;

64 bit Windows kullanıcısı iseniz https://files.ritapos.com/qz/2.2.2/qzWin-2.2.2.zip

32 bit Windows kullanıcısı iseniz https://files.ritapos.com/qz/2.1.6/qzWin-2.1.6.zip

Mac kullanıcısı iseniz https://files.ritapos.com/qz/2.2.2/qzMac-2.2.2.zip adresinden ilgili kurulum dosyalarını indirmelisiniz.

2. Kurulumu Yapın

İndirdiğiniz dosya sıkıştırılmış bir arşiv dosyasıdır öncelikle bu arşivi açmalısınız. Farklı bir uygulamaya gerek kalmadan işletim sisteminiz bu arşivi açacaktır. Arşivden çıkan dosya ile kurulumu gerçekleştirin.

3. Ritapos Printer Uygulaması

Uygulamayı kurduğunuzda “QZ Tray” uygulamasının yanında “Ritapos Printer” uygulaması da bilgisayarınıza kurulmuş olacaktır. 30 Mayıs 2023 tarihine kadar iki uygulamanında bilgisayarınızda bulunması önceden tedbir almanız açısından faydalı olacaktır. 30 Mayıs 2023 sabahına kadar “QZ Tray” uygulaması aktif olacak, yapılacak sistem güncellemesinden sonra “QZ Tray”uygulaması işlevsiz hale gelecektir.

4. QZ Tray’in silinmesi

Güncellemenin başarısız olması durumunda “QZ Tray” uygulaması kullanılmaya devam edeceği için uygulama içerisindeki uyarı kaldırılmadan lütfen “QZ Tray” uygulamasını silmeyin. “Ritapos Printer” uygulaması çalışır hale geldiğinde “QZ Tray” uygulamasını silebilirsiniz.

Scroll to Top