7.9. Macellan SuperApp Entegrasyonu

Macellan SuperApp Nedir?

Bir mobil uygulama olan Macellan SuperApp, kullanıcılarının uygulama içerisindeki üye iş yerlerinde kullanmak üzere sanal cüzdanlar oluşturmasını sağlar. Cüzdan oluşturdukları mekanlarda harcamalarını hızlı ve güvenli yapan kullanıcılar, tüm markaların kampanyalarını ve sadakat programlarını (loyalty) bir arada görerek çeşitli avantajlardan faydalanabilirler. İşletmeler ile müşteriler arasındaki iletişimi güçlendiren Macellan SuperApp’i Ritapos ile entegre şekilde kullanabilirsiniz.

Entegrasyon Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk yapmanız gereken Macellan SuperApp’den Ritapos’a gireceğiniz bir token istemektir. Token’ı aldıktan sonra; Ritapos içerisindeki işletme ayarlarında bulunan “Macellan Super App Token” formuna bu token’i girmeniz entegrasyon için yeterlidir.

"Macellan" ödeme yöntemi ilk kullanım sırasında entegrasyon tarafından otomatik olarak ekleneceğinden bu konu da bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Token, Ritapos’a girildikten sonra; müşterinin siparişi Ritapos’a eklendiğinde “İşlemler” menüsünde “Macellan SuperApp” tuşu görünür hale gelecektir.

Bu tuşa bastığınızda açılan Macellan Super App penceresi içerisinden;

QR Kod okuyucununuz varsa “QR Kodu Tara” tuşuna basıp müşteri telefonundaki QR Kodu taratabilir ya da telefonun altındaki kodu ilgili alana girebilirsiniz. Kod 6 haneye ulaştığında “Kaydet” tuşu aktif hale gelecek ve “Kaydet” tuşuna bastıktan sonra onay sürecini başlatılacaktır. Müşteri Macellan SuperApp uygulamasından onay verdikten sonra, “Kontrol Et” tuşuna basın ve pencere içerisinde “Onaylanmıştır” ibaresini gördükten sonra “Kaydet” tuşunun bulunduğu yere gelecek tuş işe siparişi kapatabilirsiniz.

Bu işlem sonunda sipariş “Macellan” ödeme tipiyle kapatılmış olacak, müşterinin puanla yaptığı ödemeler indirim olarak yansıtılacaktır.

Scroll to Top