İyi bir POS nasıl olmalıdır?

İyi bir POS nasıl olmalıdır? sorusunun cevabına geçmeden önce bulut dediğimiz şeyin ne olduğunu kısaca anlatalım.

Bulut teknolojisi en yalın haliyle karmaşık bir kurulum gerektirmeyen web tabanlı uygulamalardır.

Yani, internete bağlı olduğumuz her hangi bir cihazda her lokasyon da sunulan bilgilere, programlara ve verilere kolaylıkla ulaşım sağlayabildiğimiz hizmetin tümüne bulut teknolojisi(cloud) adı verilmektedir.  Kullanıcılara işlerinde ve günlük yaşamlarında kolaylık sağlayan ve donanımsal engellerden de kurtaran bulut tabanlı hizmetler hayatımıza bir anda girdi ve kullanmayada başladık. Resimlerimizi depoluyoruz, uygulamalarımıza erişebiliyor, iş takibini vs. bulutta kolaylıkla yapabiliyoruz.

Peki, restaurant, cafe, bar ve hatta bayilik veren franchise’lar bundan nasıl ve neden faydalanmalıdır. Bunu kendi pos sistemimiz olan https://ritapos.com üzerinden anlatalım.

1. Kurulum Zorunlu Değildir

Malum bu tip uygulamar için bilgisayarımıza, tabletimize yada cep telefonumuza ilgili programı kurmamız gerekir. Ritapos’ta bunlara gerek yok. Üye olun ve ücretsiz olarak kullanmaya başlayın.

2. Demo Talebi

Bir pos sistemi arayışınız uzun süredir var. Araştırdınız ve klasik yöntemlerden birini seçtiniz ama sistemi deneme şansınız yok. Demo talebinde bulunacaksınız ki ilgili firmanın satış danışmanları sizin yanınıza gelip size sistemi tanıtsın. Sözleşmenizi yapın, ödemeyi yapın, kurulum! Teknik ekip çok yoğun cevabı ve şanslıysanız 1 hafta sonra kurulum. Ritapos’ta bunlara gerek yok. Sistemi denemek mi istiyorsunuz. “Demo hesabıyla hemen deneyin!” tuşuna basın. Merak ettiğiniz özellikleri, sistemin kullanımını hemen kontrol edin.

3. Ücretsiz

Demodan memnun mu kaldınız? Hemen üye olun, hiçbir ücret ödemeden Ritapos’un sahip olduğu tüm özellikleri sınırlama olmaksınız kullanın. Birden fazla hesap mı kullanacaksınız? Ücretli paketlerimizden işletmenize uygun olanı seçin ve Ritapos’un tüm özelliklerini kullanmaya başlayın.

4. Her Zaman Güncel

Ritapos, bulut tabanlı modern ve gelişmiş bir pos sistemidir ve sistem hiçbir zaman eskimez, geri kalmaz. Yapılan her güncelleme, her iyileştirme sizide kapsar.

5. Sorunsuz Sistem

Şöyle bir seneryo çizelim. Klasik bir pos aldınız ve basit özelliklerden biri örneğin masa taşıma özelliğinde hata var. Taşınmıyor. Firmaya bildirdiniz. Firma hatayı kontrol etti ama aynı sistemi 20 farklı işletmeye kurmuş hepsini tek tek güncellemesi gerekiyor. 1 hafta da mı? 2? Belki de 1 ay… Ritapos’ta ise böyle bir hata tespit edildiği anda bulut güncellenir ve ritapos kullanan tüm işletmelerde anında güncel sürüme kavuşur. Dolayısıyla sistemdeki sorunlar siz farketmeden çözülür.

6. Tonlarca Özellik

Sadece uygulama menüsüne bakarak fikir sahibi olabilirsiniz ancak bir ürünün tedariğinden üretimine, üretimden tüketimine kadar ki tüm süreçleri en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Alman usulü mü ödeme alınacak, ritapos için fark etmez. Alakasız oranlarla parça parça mı ödenecek hiç farketmez. Hepsi oldukça basit olan arayüzden saniyeler içinde tamamlanız.

Paket siparişten, müşteri sadakat programına, ürün ve ham madde stoğundan satış ve çalışan raporlarına her boyuttaki işletmenin bir pos sisteminden isteyeceği her şey elinizin altında. Yeni bir özellik mi istediniz? Ekleyelim ve sadece size değil herkese bunu sunalım.

 

7 gün 24 saat destek ekibi hizmetinizde, uygulama içerisinden bize sorununuzu yazın anında çözüm üretelim.

 

Sonuç olarak bulut tabanlı bir pos sisteminde olması gereken özellikleri kendi pos sistemimiz üzerinden anlattık. Umarım faydalı olmuştur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir